Wydarzenia

Forum Promotorów Ogrodnictwa „zielony twórco rośnij w siłę”.

Forum Promotorów Ogrodnictwa to jeden z głównych tematów ostatniego tygodnia, zaraz za Targami Gardenia, które to w tym roku odbywają się w Poznaniu od 22 do 24 lutego. Głównymi organizatorami FPO są miejskiOGRODNIK wraz z Rozrywkowe aspekty uprawiania ogrodu, czyli Werą, która dołączyła do Ich zespołu.

Forum to ma za zadanie promowania ogrodnictwa nie zależnie od Twojego wieku. Nie ważne czy masz lat 15 czy 75, jeśli uprawiasz swój ogród, działkę czy balkon w znaczący sposób przyczyniasz się do kultywowania tradycji jaką jest dbanie o swój kawałek ziemi. „Zielony twórco rośnij w siłę ” ma za zadanie zarażać pokolenie dbaniem o zieleń nie ważne jak dużą, ale od czegoś trzeba zacząć.

Wydarzenie jakim jest to Forum dzieli się na 3 dni- dwa pierwsze przeznaczone są dla osób, które promują ogrodnictwo w tzw. „social mediach” – chodzi tutaj głównie o osoby które blogują ogrodniczo, prowadzą ogrodnicze fanpejdże, administrują forom ogrodniczym, piszą artykuły również do gazet, prowadzą kanały na youtube czy instagramie, występują także w kanałach telewizyjnych. Te wszystkie osoby będą miały możliwość wzięcia udziału w licznie zorganizowanych prelekcjach, podzielonych na stopnie zaawansowania. Będą także prelekcje dla osób początkujących. Wszystkie możliwe informacje zawarte są na stronie wydarzenia na facebooku, tutaj.

Trzeci dzień targów ogrodniczych Gardenia to dzień dla tzw. szerokiej publiczności. W tym dniu promotorzy ogrodnictwa przygotowali dla Was bardzo ciekawe warsztaty, na które już można się zapisywać ( ilość miejsc ograniczona ), zapisy tutaj lub link wyżej .Tak w skrócie polecam oczywiście „Zjedz ten storczyk, kwiaty jadalne w praktyce ” prowadzone przez Asię Gałązkę z Offgrodniczka, oraz „Zaopiekuj się pszczołą – budowanie domków dla owadów zapylających ” prowadzonych przez Joannę Mrowińską z Oaza zieleni. Odbędą się także bardzo ciekawe prelekcje.

W tym roku z przyczyn osobistych nie będę mogła wziąć udziału ani w Targach, ani w tym emocjonującym wydarzeniu jakim jest FPO – tym bardziej , że to jego pierwsza edycja. Nie mniej jednak z tego miejsca chciałabym Was bardzo zaprosić do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Jeśli nie straszna Wam podróż do Poznania to zapisujcie się i oczywiście dajcie znać w komentarzach jak było.

Leave a Reply

Required fields are marked*