Turystyka ogrodowa

Dni otwarte w firmie Plantpol – część 2 .

Bardzo się cieszę z Twojej wizyty tutaj. To znak, że dni otwarte w firmie Plantpol dość mocno Cię zainteresowały . Moim zdaniem szczęście trzeba dawkować, dlatego powstała część druga relacji z tego ogromnego wydarzenia . Tak – nie bez kozery nazwałam takie wydarzenie ogromnym. Dni otwarte jak w każdej firmie, szkole, w każdej innej instytucji pociągają za sobą mnóstwo przygotowań, planowania , papierologi, korespondencji , umawiania, telefonów . Przygotowania trwają z pewnością długo, o tym wie każdy lepszy organizator. Nie powinien Cię zatem dziwić fakt, że dni otwarte odbywają się co jakiś czas, z reguły co 2-3 lata . To wiąże się także z ogromnymi kosztami związanymi z przygotowaniem tej całej ogrodniczej imprezy. Trzeba przygotować mnóstwo nasadzeń by móc zaprezentować potencjalnemu klientowi jak najlepszy materiał, przy tym dobrze go wyeksponować.

I tutaj jestem pod dużym wrażeniem, firma Plantpol daje przykład jak zaprezentować swoje towary w sposób estetyczny, zrównoważony a przy tym z dbałością o każdy detal . Donice, stylistycznie dobrane meble czy inna mała architektura. To daje nam wizję gotowego produktu, który można sprzedać . Sam zobacz :

To wydarzenie ma również na celu zaznajomienie się z poszczególnymi roślinami i jej odmianami . Czasy są takie, że hodowcy prześcigają się w tworzeniu coraz to ciekawszych , ulepszonych odmian . A i nasza świadomość z roku na rok wzrasta i szukamy czegoś wow. W tym roku  zachwyciła mnie Supertunia Vista ( czyli główny bohater mojego landrynkowego projektu, który możesz zobaczyć tutaj ).

Mniej oficjalnie dowiedziałam się, iż twórcą tegorocznych kompozycji kwiatowych oraz ekspozycji w ogrodzie był Pan Jakub Majcherek. Gratuluje !

W myśl przysłowia „Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi ” chciałabym zamieścić sprostowanie odnośnie stworzenia, zaprojektowania, wykonania tegorocznych ekspozycji i kompozycji kwiatowych. Cała zasługa i gratulacje należą się dla Pań Haliny Krawczyk, Alicji Kucharczyk i Pana Jakuba Majcherek. Pomysłodawczynią ekspozycji i kompozycji na hali wystawowej jest Pani Alicja Kucharczyk. Z tego miejsca dziękuję za czujność i przepraszam za zaistniałą sytuację.

Równie ciekawie zaprezentowała się begonia serii Summerwings oraz Belleconia . Jeśli na Twoim balkonie słońce świeci tylko kilka godzin dziennie to idealna roślina dla Ciebie . Równie dobrze będzie się czuła na stanowiskach osłoniętych, pół cienistych.

Jeśli znudziły Ci się jednokolorowe kwiaty, Plantpol przygotował specjalnie dla Ciebie serie roślin o kwiatach dwukolorowych . To głównie Petunie serii Amore i serii Star, które cechuje zwarty pokrój i obfite kwitnienie. Na tegoroczną uwagę zasługuje także Lantana o dwubarwych kwiatach oraz Verbena Vepita w odmianie Amethyst Kiss i Pink Kiss .

Wiesz, że w ostatnich latach wzrosła świadomość ludzi na temat zdrowego żywienia ? Że coraz częściej sięgamy po warzywa i owoce. A do potraw używamy coraz więcej ziół ? Zioła stanowią jeden z filarów firmy . W ofercie znajdziemy bazylie, mięty, kolendrę, oregano, lubczyk, szałwie i wiele innych oraz warzywa takie jak pomidory, papryki, bakłażany czy koper włoski. Kompozycje ziół zaprezentowano w rewelacyjnych donicach przygotowanych z palet ( taki recykling przypadł mi do gustu ). Spodobały mi się ziołowe wieszaczki , przykuły uwagę ceramiczne donice w ogrodzie. Ogólnie jestem na tak !!

Zdecydowanie przekraczam w tej chwili liczbę dopuszczalnych zdjęć w tym wpisie, ale chciałabym oddać Tobie całą treść chociażby wizualnie . 1/3 społeczeństwa to wzrokowcy , w tym i Ja . Więc bardzo dużo czerpie z oglądania , mam nadzieje, że Tobie też coś wpadnie w oko, może masz chęć zainspirować się, przenieść któryś obraz do własnego ogrodu. Pamiętaj, zawsze możesz tu wrócić, żeby obejrzeć coś ponownie .

Na koniec nie wypadałoby nie wspomnieć, że podczas dni otwartych była możliwość spotkania się z wystawcami z branży ogrodniczej , którzy oferują między innymi :

 • torfy, substraty torfowe i inne podłoża do uprawy
 • nawozy
 • środki ochrony roślin
 • donice produkcyjne i ample
 • maty szkółkarskie i cieniujące
 • tunele foliowe

I na koniec z tego miejsca pragnę podziękować firmie Plantpol , Pani Annie Marcinkowskiej za zaproszenie, za możliwość udziału w tak dużym wydarzeniu . Panu Prezesowi za możliwość zwiedzania tak dużych i nowoczesnych szklarni . Za podzielenie się wiedzą na temat wykorzystywanych technologii. Za możliwość spotkania się z producentami tak bardzo związanych z ogrodnictwem i produkcją roślin balkonowych itp.

Jeśli podobała Ci się moja relacja z tego wydarzenia będę wdzięczna za każde udostępnienie, polubienie czy miłe słowo . Jeżeli organizujesz podobne wydarzenie, i chcesz bym gościła na nim i solidnie je zrelacjonowała napisz do mnie na daria.ogrody@gmail.com .

Tradycyjnie ciepło pozdrawiam. Daria.

 

 

 

4 Comments

 1. Ciekawy pomysł na regał z ziołami. Bardzo inspirujący.
  I bardzo dużo odmian różnych kwiatów. W przyszłym roku pokuszę się na jakieś wiszące 😀

 2. Alicja Kucharczyk

  Pani wpis „Mniej oficjalnie dowiedziałam się, iż twórcą tegorocznych kompozycji kwiatowych oraz ekspozycji w ogrodzie był Pan Jakub Majcherek. Gratuluje !”nie do końca jest sprawdzony. Sprostowanie – kompozycje w ogrodzie zewnętrznym są wynikiem pracy Haliny Krawczyk, Alicji Kucharczyk i Jakuba Majcherka, a ekspozycja i kompozycje na hali wystawowej są pomysłem Alicji Kucharczyk.

  1. mdprojektogrod

   Dziękuję za Pani czujność. Zamieściłam stosowne sprostowanie. Z góry przepraszam za zaistniałą sytuację.

 3. Dziękuję za foto-relację! Teraz nie pozostaje mi nic innego jak odliczać czas do kolejnych dni otwartych i samej uczestniczyć w tym wydarzeniu 🙂

Leave a Reply

Required fields are marked*