Bez kategorii

Trzy pory roku – czyli „kwiecień plecień…”.

Niedoczas – tak mogę nazwać etap w którym trwam od niespełna miesiąca. A wszystko rozpoczęło się wiosną, lecz w między czasie na wstecznym podjechała zima. Mam wrażenie, że jechała porsche albo maserati bo w ogóle się jej nie spodziewałam . Tak szybko jak przyjechała tak szybko przekonałam się, że okres wysiewów warzyw na grządki muszę jednak odłożyć w czasie . Tak więc w warzywniaku tylko sałata zadomowiła się na dłużej.  Poniżej zdjęcia tego co przez jakiś okres działo się w ogrodzie oraz w okolicy mojego miejsca zamieszkania.

 

 

 

 

 

 

 

Co więcej , roślinki w tunelu czują się dobrze, mają cieplutko, wilgotno, jedzonko jeszcze ograniczam, a dlaczego ?? Z doświadczenia wiem, że im częściej nawozimy swoje kwiaty tym bardziej skracamy im ich żywotność . Kwiaty nawożone często i dużo w końcu zamierają szybciej niż te odżywiane bardziej racjonalnie. To może tyczyć się także do naszego sposobu odżywiania . Mnie nie zależy na tym żeby szybko urosło, mnie zależy żeby sadzonka była zwarta i odwdzięczała się długim kwitnieniem ( czytaj, aż do przymrozków ). W tym miejscu chciałabym Wam zwrócić uwagę przy robieniu zakupów przede wszystkim roślin rabatowych czy balkonowych – wybierajmy rośliny te które mają dużo pączków, roślina z pięknym kwiatem zaraz przekwitnie, a ta z dużą ilością pączków będzie jeszcze długo cieszyć oko.

Trzy pory roku : początkiem kwietnia ponad 20 stopni, w połowie miesiąca temperatury na minusie plus obfite opady śniegu, a teraz zimno, deszczowo, ogólnie ponuro. Za to w tunelu mam cieplutko, więc aż chce się pracować . Dla niewtajemniczonych „tunel” – to taki foliak, w którym hoduje się warzywa albo rozsady kwiatów. Co poza tym ?? W ogrodzie zniszczenia – połamane sosny, połamane tulipany, przemarznięte kwiaty magnolii oraz liście czosnków. A miało być tyle zdjęć, tyle pięknych tulipanów, facebuki miały pękać od przepięknych zdjęć, miały być ochy i achy, a jest wielka …., sami sobie dopowiedzcie . Na pocieszenie to co przetrwało .

Na połamanych gałęziach mahonia znaleźliśmy gniazdo z jajkiem, pytanie czyje to jako ?? Piszcie w komentarzach, będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam Daria

 

Leave a Reply

Required fields are marked*