Uncategorized

Na co projektant poświęca większość swojego wolnego czasu ??

Pewnie każdy odpowie, na naukę, na szkolenia, na wyjazdy branżowe, targi ogrodnicze i tak dalej. No cóż, zgadza się. Ale moją odpowiedzią jest :

Zwiedzanie

A gdzie najczęściej wyjeżdżają projektanci, architekci krajobrazu, pasjonaci roślin i ogrodów ?? W miejsca gdzie zapewne spotkamy coś związanego pośrednio lub bezpośrednio z ogrodami, ogrodnictwem etc.

Takie miejsca możemy spotkać w całej Polsce, ale również za granicami naszego Państwa. Na chwilę obecną przedstawię Wam to co mam w najbliższej okolicy. Wspominałam w poprzednich postach o Ogrody Kapias oraz o wycieczce do Plantpol.

Tym razem chciałabym pokazać Wam Ogrody Pisarzowic.

Poniżej pierwsze zdjęcia ze Szkółki Krzewów Ozdobnych Pudełko i mieszczących się tam Ogrodów Japońskich. Pomysł na utworzenie ogrodu powstał wraz z powrotem właścicieli z Japonii w 2003 roku. Od tej pory tworzony został ogród zgodnie z kulturą Japońską. Można tu spotkać wszystko to co związane jest z ową kulturą, począwszy od kamiennych ścieżek, roślinnych bonsai kończąc na głębokim stawie.

wrzesien 403

wrzesien 431

wrzesien 404

wrzesien 416

wrzesien 414

wrzesien 391

wrzesien 362wrzesien 365wrzesien 375wrzesien 384wrzesien 364wrzesien 372wrzesien 436wrzesien 368

Teren ogrodu nie jest jakiś pokaźny, ale jest spójny w swoim stylu, charakterze, a przylegająca doń szkółka oferuję spory wybór roślin i odmian. Do tego te niebanalne ozdoby, często tak proste, a tak zachwycające.

W drugiej kolejności, postanowiłam pokazać Wam Szkółkę Krzewów Ozdobnych Pudełek w Pisarzowicach. W trakcie zwiedzania i oczywiście zakupów można napić się pysznej kawy w Kawiarni Kogucik, piękne wnętrze, rewelacyjne dekoracje, bardzo miło, oczywiście pozdrawiam. Poniżej fotorelacja z tego miejsca. Wielkość całej szkółki oraz ilość odmian różaneczników i azalii przyprawiała o zawrót głowy, było tam dosłownie wszystko i we wszelakich rozmiarach. Co roku w tym miejscu odbywa się Święto kwitnących azalii na które warto przybyć. Więcej o szkółce można przeczytać tutaj klik

wrzesien 461wrzesien 484wrzesien 447wrzesien 495wrzesien 454wrzesien 456wrzesien 472wrzesien 459wrzesien 478wrzesien 449wrzesien 480wrzesien 474wrzesien 514

W następnej kolejności zabieram was do ogrodów modelowych Pana Macieja Milczyńskiego. Ogrody oraz szkółka znajdują się w Dankowicach, nieopodal Pisarzowic.

W zamyśle tego postu, chciałabym prosić Was o pokazanie miejsc, które odwiedzacie, miejsc ogrodniczo atrakcyjnych, czy to w komentarzu poniżej czy pod postem na fb.

Pozdrawiam Daria

Leave a Reply

Required fields are marked*